Index oldal érdekességek, blogok

Vízszerelés, gázszerelés, duguláselhárítás blogok listája

Tippek, amiket otthon is kipróbálhatsz duguláselhárításhoz: vízszerelés

Ha azt tapasztalod, hogy lassan folyik le a víz a lefolyón mint ahogy azelőtt, ne halogass a végtelenségig, mert sok pénzbe kerülhet! A legjobb megoldás az, ha ügyelsz a lefolyó tisztántartására, például a rendeltetésszerű, körültekintő használattal, és folyamatos karbantartással. De mit értünk a körültekintő használat és karbantartás alatt?

A lefolyó karbantartása a legfontosabb!

Először is figyeljünk arra, hogy ne borítsunk bele mindenfélét, ne hagyjunk benne ételmaradékokat! A zsíros lerakódások, az olaj, a rengeteg morzsa és zöldségdarabkák, a fürdőszobában a haj, a szappan törmelék, nem a lefolyóba való dolog, mind-mind dugulást okozhatnak. Ügyeljünk arra, hogy minél kevesebb kerüljön bele ezekből!

Kis szűrőt használj a lefolyóhoz, amennyiben biztosra szeretnél menni. Ezek általában olcsón kaphatóak, műanyag és fém kivitelben is. A lényeg, hogy ezekben se maradjon ott semmi. Zsíros edényeket forró vízzel mossunk, ha pedig fáradt olajat és ételmaradékot borítunk a wc-be, akkor mindenképpen higítani kell forró vízzel, és zsíroldót, mosogatószert is adjuk hozzá.
Havonta egyszer érdemes fertőtlenítést is alkalmazni. Ezt lehet ecettel vagy bármilyen más fertőtlenítőszerrel végezni, ami már régebben bevált. A természetes dolgok teljesen eredményesek, például az ecetes öblítés is.

Így csináljuk: Öntsünk kb 2-3 dl ecetet a mosogatóba, majd forrázzuk le 1-2 liter vízzel, adjuk hozzá ismét 2 dl ecetet, és a végén engedjünk rá simán a csapból meleg vizet, azután hideget. Ez segít a kellemetlen szagok eltüntetésében is.

A természetes lefolyó karbantartás hallatán, sokan a kávézaccra esküsznek. A kávézacc szinte leradírozza a lerakódott zsírt és más szennyeződéseket a lefolyóról. Ha folyamatosan ügyelünk arra, hogy ne legyen dugulás, és teljes mértékben lefolyik a víz, akkor nincs ezzel gond. Nyugodtan lehet üríteni a kávézaccot a mosogatóba. Abban az esetben ha problémánk adódik, és eldugult a cső, akkor ne ezzel a módszerrel essünk neki. A következő módszereket érdemes tesztelni:

Az ecet csodákra képes, főleg ha szódabikarbónát is hozzá vesszük. A mikrótisztításnál és a mosógépnél bevált dolog, akkor miért ne válna be a lefolyónál is? Bármit kipróbálhatunk, a leghatékonyabb módszer az lesz, amit a nagymamától lestünk el.

Érdekes linkek:

1. Megfelelő ajtórács kiválasztása nem egy egyszerű feladat. Ebben a bejegyzésben megmutatjuk a hogyan járunk jól hosszútávon.

2. Kazánra vagy radiátorra való csatlakoztatás? Minden amit érdemes tudni a fűtésszerelés csatlakoztatásáról!

3. Megbízható gázkészülék szerelőt keres, de nincs jó ötlete hol keresse? Szánjon időt rá, hogy megismerje a gázszerelés alapvető szabályait!

4. Egészen a XX. század elejéig nyúlik vissza a fűtésszerelés története, ahonnét kezdve szakmaként tekintünk rá.

5. Milyen anyagokkal dolgoztak a kezdetektől fogva a fűtésszerelésben?

6. A megrendelők előnyben részesítik a mester minősítéssel rendelkező gázszerelő szakembereket! Leírjuk az előnyöket!

Tegyünk szódabikarbónát a lefolyóba, kb. egy csészényivel, majd adjunk hozzá kb. 3 dl ecetet!
Várjunk pár percet! (Ezalatt enyhülni fog a habzás.)
Öntsünk a lefolyóba egy nagy lábos forró vizet!
Amíg folyik a víz, pumpáljuk ha szükséges.
Öblítsük ki a lefolyót hideg vízzel. 

Amennyiben a dugulás megszűnt, akkor tartsuk be a fent említett szabályok és szép tiszta lefolyónk lesz!

A végső pumpálás

Abban az esetben, ha a fent leírt házi praktikák nem segítettek, akkor a boltban kapható drága duguláselhárító szerek sem fognak csodát tenni. Ezek kombinálása pedig végképp rossz ötlet. A különböző hatóanyagok keveréke csak fokozná a dugulás mértékét. Spóroljuk meg ezeknek az árát és forduljunk szakemberhez.

Mi a legfőbb oka a WC dugulásnak? 

A dugulás kialakulhat bel és kültéren egyaránt. Elég egy apró figyelmetlenséget elkövetni, sok esetben viszont a lefolyó rossz felépítése a hibás, az elővigyázatosság itt hibába való. A beltéri dugulások hatékony elkerülése érdekében érdemes tudni, hogy azok legtöbbször a WC-ben szoktak jelentkezni.

Nem egyszerű feladat a WC duguláselhárítás, de sokszor megoldható egy kis ügyeskedéssel. A WC csésze nem dugul el magától, ha csak nem több évtizedes, vízköves. A WC-nél soha nem érdemes vízzel spórolni, ugyanis a kis vízhozamú de ezáltal gyenge öblítőképességű szelepek problémája leginkább az, hogy a szennyvizet ugyan leviszik, de nem mossák le.
szelepek legnagyobb problémája, hogy a szennyvizet csak leviszik, de nem mossák le.

Megelőzés érdekében figyeljünk arra, hogy ne essen a WC-eb illatosító, egy teljes tekercs WC papír vagy egyéb idegen tárgyak, amelyek nem tudnak felbomlani, és ezáltal a fő okozói lesznek a dugulásnak.

Érdekes Blogok listája:

  1. Ebben a blogbejegyzésben olvashatsz a vízszerelés alapvető szabályairól, és arról, hogyan érdemes a megfelelő szakembert kiválasztani Budapesten!
  2. Csak olyan gázszerelő szakembert válasszunk, aki megfelelő mestervizsgával rendelkezik!
  3. Nem árt tisztában lennünk gázszerelés előtt a helyes kazán, illetve radiátor csatlakoztatásával kapcsolatosan. Ebben a bejegyzésben ezeket vesszük görcső alá, érdekességként pedig megtudhatjuk hogyan alakult ki a fűtésszerelés mint szakma!
  4. A reklámújságok és szórólapok hasábjain rengeteg fajta ajtóráccsal találkozhatunk. De melyikkel járunk jobban hosszútávon?
  5.  Nem igazodsz el a különféle fűtésszerelési rendeletekben, a kötési módokkal sem vagy képben? Nem gond, az általános tudnivalókat összeszedtük.
  6. Hosszútávon egyáltalán nem kifizetődő olcsó vízszerelő szakembert választani. Adunk néhány tippet, mire érdemes odafigyelni ha szakember segítségét kérjük.
  7. Alapvető előforduló hiba szokott lenni vízszerelésnél, hogy a csövek a falon belül helyezkednek el, így egy esetleges csőtörés felderítése sem egyszerű feladat. Mutatunk tippet ezek kivitelezésére.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!